Scorp Kurucuları Sercan Işık & İzzet Zakuto (Scorp)

Mar 24, 2016, 4:00 – 7:00 PM

‘Scorp’, Koç Üniversitesi öğrencileri İzzet Zakuto (24) ve Sercan Işık (21) tarafından geliştirilen yeni bir sosyal medya platformu. Kısa zamanda popüler hale gelen uygulama şimdiden 10 milyon dolar değerleme ile anılmakta.

In-person event

About this event

İki arkadaş kendi işlerini kurmak için buldukları fikri iki yazılımcı arkadaşlarıyla birlikte geliştirdi. Herhangi bir pazarlama bütçesi olmadan yaptıkları bu uygulama, kısa zamanda Türkiye’de en hızlı ve en fazla indirilen uygulama oldu. Işık, kullanıcıların belli konu başlıkları altında düşünce ve duygularını kaydettikleri videolar ile ifade etmesi için Vine ve ekşisözlük’ün en güzel taraflarını bir araya getirerek Scorp uygulamasını çıkardıklarını belirtti. Şirketin ve platformun kuruluş aşamasında yatırımcıların pek ilgilenmediğini belirten genç girişimciler, sıkıntıları zamanla kendi kendilerine atlattıklarını söylüyorlar. Scorp’u ‘çocukları’ olarak gördüklerini belirten ikili, uygulamayı mümkün olduğunca yukarı taşımak ve dünya çapında herkesin bu uygulamadan yararlanmasını istediklerini ifade ediyorlar.

Check out what happened

Speaker

 • Scorp Kurucuları Sercan Işık & İzzet Zakuto

  Scorp

Agenda

4:00 PMNetworking and Food
5:00 PMFireside Chat
6:00 PMNetworking

Organizers

 • MERT GUCLUER

  Chapter Director

 • Ahmad Fahim Didar

  Startup Grind

  Community Manager

Presenting

Toptalent logo

Toptalent

Vehbi Koç Foundation logo

Vehbi Koç Foundation

GBA - Galata Business Angels logo

GBA - Galata Business Angels

Coffee Department logo

Coffee Department

About Startup Grind

This is Startup Grind. We are the world’s largest startup community.

Our Mission

To give startups everywhere the education and opportunities they need to build, grow, and scale their companies.

Our Values

We believe in making friends, not contacts. We believe in giving first, not taking. We believe in helping others before helping yourself.

Tools & Discounts for Startups

Take advantage of resources and offers provided by organizations we know and love, designed to help you navigate the startup journey.

Global Conference

Our annual flagship event in Silicon Valley brings together thousands of startup teams, investors and organizations from all over the world.

Join the Startup Membership

This membership gives you free access to networking, events, mentorship, office hours, and other exclusive opportunities curated by Startup Grind HQ.